Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově RhodosRhodos - mapa

 

Cestování po ostrově Rhodos

Rhodos patří k naprosto ideálním ostrovům pro strávení. Je tak akorát velký, má 60 kilometrů na výšku a necelých 30 kilometrů na šířku. Je zde spousta památek a překrásných pláží a i klima (viz Rhodos - počasí) je ideální.

Pokud si půjčíte auto na 7 - 10 dní, ani jeden den nebude stát. Pokud výlety vhodně zkombinujete, může se během jedné cesty pokochat krásnou přírodou, prohlídnout nějaký ten hrad nebo památku a ještě se vykoupat na některé z úchvatných pláží.

Další podrobnosti o Rhodu jsou popsány na stránce Rhodos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

Rhodos - půjčovna aut

Na ostrově Rhodos je samozřejmě půjčoven spousta. V každém středisku nějakou najdete, působí zde malinké půjčovny i velké nadnárodní řetězce. Nabídka bývá shodná, dávejte si pozor na výši spoluúčasti a typy pojištění.

Z vlastní zkušenosti můžeme doporučit půjčovnu aut AutoTour Rhodos, která nabízí rok až dva roky nová auta za velmi přijatelné ceny a to včetně kompletního pojištění s nulovou spoluúčastí. Auto Vám doručí až k hotelu, nemusíte se o nic starat a něco řešit. Vyplníte na webu formulář a pak jen počkáte ve vybraný den na recepci a oni Vám auto přivezou. Po ukončení zápůjčky pak jen necháte auto někde v okolí hotelu a oni si ho zase dle potřeby vyzvednou. Auta rozvážejí do středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos, Stegna a Theologos. A samozřejmě na letiště.


Detailní informace viz. Rhodos - půjčovna aut

 

Půjčovny skútrů Rhodos

Na Rhodos se z ČR jezdí hlavně do výše jmenovaných středisek a prakticky v každém středisku je půjčoven skútrů několik. Ceny se pohybují okolo 12 - 20 euro za den dle typu skútru a sezony.

I když skútr poskytuje větší komfort než auto, je ale mnohem nebezpečnější. Pominu-li klasický neodstatek "plechů" okolo cestujících, je na Rhodu ještě jedna "zrada". Rhodos je větrný a nečekaný poryv větrů Vás může buď odhodit do příkopu nebo naopak doprostřed silnice. Což v okamžiku, kdy Vás předjíždí auto či autobus, může mít velmi zlé následky.

 

Půjčovna lodí a člunů na ostrově Rhodos

O žádné půjčovně, která by nabízela k zapůjčení motorovou lodičku / člun, nevím. Půjčují se zde velké jachty a plachetnice i s kapitánem a posádkou, ale malé lodičky, na kterých byste se mohli vydat na skrytou pláž za kopcem, nějkak ne :-(

 

Rhodos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Rhodos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Afandou, Faliraki, Gennadi, Haraki, Ialyssos, Ixia, Kalathos, Kalithea, Kiotari, Kolymbia, Koskinou, Kremasti, Ladiko, Lachania, Lardos - středisko, Lindos, Pefki, Rhodos - město, Stegna a Theologos.