Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově KrétaKréta - mapa ostrova Kréta

Cestování po Krétě

Kréta je velmi velký ostrov, na který se lidé vracejí třeba několik za sebou a stejně zde namají projeto vše. Půjčení auta je na Krétě nutnost. Je jedno, kde budete, zda na severu, na jihu či na západě. Vždy budete mít v okolí tolik zajímavostí a krás, že půjčovna aut se pro Vás ukáže jako nezbytnost. Zbývá je vybrat, zda si půjčit normální auto, kabrio nebo jeep. Kabria mají trochu nevýhodu v tom, že na Vás stále svítí sluníčko. A že na Krétě svítí skoro pořád. Zkontrolovat si to můžete na stránce Kréta - počasí

Další podrobnosti o Krétě jsou popsány na stránce Kréta v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

Kréta - půjčovna aut

Půjčovna aut je na Krétě snad úplně všude. Někdy ovšem tak trochu využívají situace, protože třeba místa, kde nebývá tolik turistů nebo která jsou odlehlejší, jsou velmi drahá. Půjčovna aut tak může být třeba až o 1/3 dražší, než jinde. Nezdá se to mnoho, ale třeba při zapůjčení auta na týden to může dělat 100 - 200 Euro. A navíc, v sezoně bývá často plno, takže auta jsou buď předražená nebo nejsou. A spousta z nich nemá pojištění nebo má vysokou spoluúčast.

Pokud je to tedy možné, doporučujeme zapůjčení auta již dostatečně předem, cca měsíc až dva. Na internetu je půjčoven aut na Krétě mnoho. Je však potřeba porovnávat nabídky velmi pečlivě. Ne každá půjčovna aut má kompeltní pojištění. A některé využívají triku, kdy mají sice všude napasané Půjčovna aut se 100% pojištěním, ale pak je tam malými písmenky "pojištěníé se nevztahuje na ...." a je tam vyjmenované snad celé auto. Pak stačí, aby Vás někdo na parkovišti naboural, ani za to nemůžete, a třeba 200 euro na nové dveře a zrcátko je pryč.

Vyzkoušená půjčovna aut s velmi dobrými ohlasy a českou pobočkou je Půjčovna aut AutoWay Kréta. Ceny jsou průměrné, auto zdarma přivezou až k hotelu kdekoliv na ostrově a nabízejí 100% pojištění s nulovou spoluúčastí.

Kréta - půjčovna skútrů

Půjčovna skútrů je snad všude. Vzhledem k velikosti Kréty asi nemá cenu vypisovat jednotlivé půjčovny, na Krétu se jezdí asi do 30-40 středisek, pokud však máte nějaký tip nebo doporučení, napište nám. Rádi ho zde zveřejníme.

Půjčovna lodí a člunů na ostrově Kréta

Kréta je krásný ostrov, má překrásné pobřeží a opuštěné pláže, ale půjčovna lodí a člunů zde žádná není. Asi se to nesmí :-(

Kréta hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Kréta. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Achlia, Adelianos Kambos, Agia Marina, Agia Pelagia, Agios Nikolaos, Almirida, Amoudara, Analipsi, Anissaras, Bali, Damnoni, Dramia, Elounda, Fodele, Georgioupolis, Gerani, Heraklion, Hersonissos, Chania, Ierapetra, Istron, Kalamaki, Kalyves, Kato Daratso, Kato Gouves, Kavros, Kokkini Hani, Kolymbari, Lygaria, Makrigialos, Maleme, Malia, Matala, Paleochora, Panormos, Pigianos Kambos, Plakias, Platanias Chania, Platanias Rethymno, Rapaniana, Rethymno, Sfakaki, Sissi, Skaleta, Stalida-Stalis a Stalos.