Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově MykonosMykonos - mapa ostrova

Cestování po ostrově Mykonos - Mykonos je velmi malý. A velmi hezký. Má asi 15 kilometrů na 10 kilometrů a několik přkrásných pláží. Možná, že Vás půjčovna aut či půjčovna skútrů nebude zajímat, protože na Mykonosu funguje veřejná doprava případně lze kamkoliv zajít pěšky, ale přesto bychom doporučili se nějaký skútr nebo auto půjčit a vyrazit za krásami vnitrozemí i úchvatnými plážemi.

Další podrobnosti o Mykonosu jsou popsány na stránce Mykonos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

 

Půjčovna aut na ostrově Mykonos

Půjčoven je na Mykonosu opravdu hodně. Na to, jak je Mykonos malý je to až podivuhodné. Na Mykonos se z ČR jezdí hlavně do středisek  Agios Ioannis, Elia, Mykonos (Chora) - hlavní město, Platis Gialos a Psarou a prakticky v každém středisku nějaká ta půjčovna aut je.

Některé půjčovny jsou jen lokální a ani nemají www stránky, jiné působí po celém ostrově a auto přivezou kamkoliv. Jedna z nich je například půjčovna aut Apollon, která Vám přiveze auto kamkoliv a ještě nabízí parkování v hlavním městě Mykonos zdarma.

A lokální půjčovny aut jsou například:

Agios Stefanos:

Půjčovna aut O.K. Mykonos

Platis Gialos a Psarou

zde nemáme žádný konkrétní tip, ale řada půjčoven je na hlavní silnici vedoucí dolů k pláži Platis Gialos

Hlavní město Mykonos:

Zde je například výše zmíněná půjčovna aut

Apollon nebo například půjčovna aut Best Rentals nebo Quattro - půjčovna aut Mykonos

Samozřejmostí jsou i velké půjčovny aut jako je třeba půjčovna aut Kosmos.

 

Mykonos - půjčovna skútrů

Půjčovan skútrů na ostrově Mykonos je snad na každém rohu. Ty menší, ktreé nabízejí třeba jen ty skútry, mají často jednu malou kancelář, 10 skútrů před výlohou a to je vše. Přijdete, zaplatíte a odjedete. Některé půjčovny skútrů patří pod některou z půjčoven aut, takže se na místě můžete rozhodnout, zda auto či skútr.

Namátkou můžeme jmenovat například Pegasus - půjčovna skútrů, která na svých stránkách uvádí i rozvoz po ostrově. I když Vám třeba nebude vyhovat nabídka, najdete zde alespoň orientační ceníky.

Dalčí půjčovna skútrů je například již výše zmíněná půjčovna Apollon, která nabízí nejen skútry, ale i čtyřkolky (ATV).

 

Mykonos - půjčovna lodí a člunů

Na ostroivě Mykonos je několik půjčove, kde si můžete pronajmout loď, ale vždy jen s kapitánem. O půjčovně člunů / lodí, kde byste si půjčili něco sami a jeli poznávat pobřeží, zatím nevím.

 

Mykonos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Mykonos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Agios_Ioannis, Elia, Mykonos Chora, Platis Gialos a Psarou.