Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově Ithaka

Mapa Ithaky

Ithaka - cestování

Ithaka je velmi malý ostrov. Ze severu na jih má sice asi 22 kilometrů, ale široký je asi je 5km. Silniční síť není extra rozsáhlá, ale určitě se po Ithace dá cestovat. Ať už si půjčéte auto nebo skútr, jistě je na Ithace co poznávat. Před dovolenou se podívejte, jaká je předpověď počasí pro Ithaku, a můžete vyrazit za poznáním.

Podrobnosti o Ithace jsou popsány na stránce Ithaka v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

 

Je na Ithace nějaká půjčovna aut ?

Ano, půjčoven aut je tu celá řada. Některé jsou čistě jen jako půjčovny, jinde zase patří půjčovna aut třeba k nějaké vile nebo hotelu. Jend atková je například půjčovna aut Vila Eleni. Jejich nevýhoda je, že sice mají ceník, ale je těžké se dopátrat podmínek.

Samostatná půjčovna aut je třeba Alpha Cars rent a car, kteří nabízejí vše od aut až po jízdní kola. Vzhledem k velikosti ostrova Ithaka je u půjčoven samozřejmostí doručení až k hotelu. Je alez ajímavé, že podmínky nemají přehledné také.

To půjčovna aut AGS Rent A Car Ithaka jsou na tom lépe. Mají na webu plný ceník i uvádějí, že auta jsou plně pojištěná. Samozřejmostí je rozvoz k hotelu a vrácení auta tamtéž.

 

Ithaka - půjčovna skútrů

Půjčoven skútrů je zde mnoho. Ithaka je malá a i na skútru se dostanete téměř kamkoliv velmi rychle. Namátkou jmenujme například Makis Grivas Rent A Scooter, kteří sídlí ve Vathy a nabízejí i čtyřkolky.

Někdy je půjčovna skútrů spojená s půjčovnou aut a na jednom místě lze sjednat obojí. To je například příklad již výše zmíněné Alpha Cars rent a car. To, že zde více půjčoven nepíšeme, neznamená, že jich více není. Půjčovna skútrů je na Ithace v každém středisku. A často i několik.

 

Ithaka - půjčovna člunů / lodí

Ithaka je jeden z mála ostrovů, kde se lodě půjčují a kde je nějaká půjčovna. Lodě a čluny půjčuje například Kioni Boat Hire. Tato půjčovna lodí a člunů sídlí hned v několika střediscích - ve Kioni, Frikes a Vathy.

Na severu u Stavros pak je další půjčovna lodí a člunů Polis Boat Hire. Ceny mají celkem dobré, za cca 50 euro loď na celý den vyjde levněji, než výlety od CK.

 

Ithaka hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Ithaka. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Kioni a Vathi - Ithaka.