Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově ThassosThassos - mapa ostrova

 

Cestování po ostrově Thassos

Thassos je téměř kulatý ostrov s průměrem okolo 20 kilometrů. Kolem dokola vede silnice, z níž odbočuje několik cest směrem do vnitrozemí. Thassos má řadu překrásných pláží, spoustu památek i mnoho malebných vesniček. Půjčovna nebo půjčovna skútrů je prakticky v každém středisku. Kdy na Thassos vyrazit a co můžete od místního klima očekávat, se můžete podívat na stránce Thassos - počasí .

Další podrobnosti o Thassosu jsou popsány na stránce Thassos v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

Půjčovna aut na ostrově Thassos

Na Thassosu je půjčoven aut mnoho. Prakticky v každém středisku nějakou najdeme. Kromě toho je ale i řada půjčoven, které mají internetové stránky a umožňují rezervaci předem. jednou znich je například půjčovna aut National Friend Rent a Car. Pokud mám dobré informace, tak česká pobočka funguje spolehlivě, auto Vám přivezou až k hotelu, pojišťení je kompletní a ceny velmi přijatelné.

Další velká půjčovna aut na Thassosu je Potos rent a car. V roce 2009 měli na Thassou 7 poboček. Jednalo se o Astris, Golgen Beach, Limenaria, Limenas, Potos, Prinos a Skala Potamia. Problém u této půjčovny jsou však velmi vysoké ceny. Nemají totiž v cenách kompletní pojištění, takže i když jsou základní ceníkové ceny podobné půjčovně National Friend, tak mají v Potos spoluúčast až 1000 Euro nebo si za lepčí pojištění připlatíte cca 10 Euro za den, což jsou za týden až o 70 Euro vyšší ceny.

Thassos a půjčovna skútrů

Skútr je na Thassosu velmi populární a oblíbené vozítko. Thassos je malý. Silnice vedoucí po obvodu ostrova má cca 100 km. Spoustě lidí stačí ta nejmenší kategorie skútru. Pokud si ale potrpíte na pohodlí a máte adekvátní řidičský průkaz, můžete si zajistit silnější skútr, enduro nebo čtyřkolku.

A kde si to vše můžete půjčit? Pokud nechcete čekat, co najdete na místě a riskovat, že během Vaší dovolené bude vše rozpůjčované, můžete zkusit ověřenou půjčovnu skútrů s www stránkami a možností rezervace předem. Takovou půjčovnou skútrů je MOTO ZAGOS moto rentals Thassos. Sídlí ve městě Limenaria, ale dopravní prostředky rozvážejí zdarma k hotelům po celém ostrově, pokud objednáváte na delší dobu. Takže není nic jednoduššího, než si vybrat požadovaný dopravní prostředek a pak si ho jen v domluvený den převzít ve vašem hotelu nebo v jejich kanceláři. Nemusíte nikam chodi a nic zařizovat, dokonce ani není potřeba znalost cizího jazyka. V této půjčovně totiž mluví česky.

 

Thassos - půjčovna lodí a člunů

I na Thassosu si můžete půjčit loď a vydata se na pusté pláže, kde nikdo není, protože jinak, než lodí, se na ně nejde dostat. Loď / člun si můžete půjčit ve středisku Potos a detaily nabídky najdete na Boats and Water Sports in Potos Beach Thassos. Kromě člunů / lodí mají i několik druhů mořských kajaků a šlapací lodě.

 

Thassos hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Thassos. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Astris, Chrissi Ammoudia, Kinira, Limenaria, Limenas, Makryammos, Pachis, Pefkari, Potos, Skala Panagia, Skala Potamias, Skala Prinos, Skala Rachoni, Skala Sotiros, Thassos - Limenas a Trypiti.