Řecko - půjčovny aut, skútrů a lodí

centrum informací o půjčovnách v Řecku a na řeckých ostrovech

 

Půjčovna aut, skútrů a člunů na ostrově Ithaka

Mapa Ithaky

Ithaka - cestování

Ithaka je velmi malý ostrov. Ze severu na jih má sice asi 22 kilometrů, ale široký je asi je 5km. Silniční síť není extra rozsáhlá, ale určitě se po Ithace dá cestovat. Ať už si půjčéte auto nebo skútr, jistě je na Ithace co poznávat. Před dovolenou se podívejte, jaká je předpověď počasí pro Ithaku, a můžete vyrazit za poznáním.

Podrobnosti o Ithace jsou popsány na stránce Ithaka v detailech, kde jsou fotky, popisy památek, pláže nebo cestopisy.

 

Je na Ithace nějaká půjčovna aut ?

Ano, půjčoven aut je tu celá řada. Některé jsou čistě jen jako půjčovny, jinde zase patří půjčovna aut třeba k nějaké vile nebo hotelu. Jend atková je například půjčovna aut Vila Eleni. Jejich nevýhoda je, že sice mají ceník, ale je těžké se dopátrat podmínek.

Samostatná půjčovna aut je třeba Alpha Cars rent a car, kteří nabízejí vše od aut až po jízdní kola. Vzhledem k velikosti ostrova Ithaka je u půjčoven samozřejmostí doručení až k hotelu. Je alez ajímavé, že podmínky nemají přehledné také.

To půjčovna aut AGS Rent A Car Ithaka jsou na tom lépe. Mají na webu plný ceník i uvádějí, že auta jsou plně pojištěná. Samozřejmostí je rozvoz k hotelu a vrácení auta tamtéž.

zatím nebyla přidána žádná půjčovna

 

 

 

Ithaka - půjčovna skútrů

Půjčoven skútrů je zde mnoho. Ithaka je malá a i na skútru se dostanete téměř kamkoliv velmi rychle. Namátkou jmenujme například Makis Grivas Rent A Scooter, kteří sídlí ve Vathy a nabízejí i čtyřkolky.

Někdy je půjčovna skútrů spojená s půjčovnou aut a na jednom místě lze sjednat obojí. To je například příklad již výše zmíněné Alpha Cars rent a car. To, že zde více půjčoven nepíšeme, neznamená, že jich více není. Půjčovna skútrů je na Ithace v každém středisku. A často i několik.

 

Ithaka - půjčovna člunů / lodí

Ithaka je jeden z mála ostrovů, kde se lodě půjčují a kde je nějaká půjčovna. Lodě a čluny půjčuje například Kioni Boat Hire. Tato půjčovna lodí a člunů sídlí hned v několika střediscích - ve Kioni, Frikes a Vathy.

Na severu u Stavros pak je další půjčovna lodí a člunů Polis Boat Hire. Ceny mají celkem dobré, za cca 50 euro loď na celý den vyjde levněji, než výlety od CK.

 

Ithaka hotely a letoviska

A zde je několik tipů na ubytování na ostrově Ithaka. Hotely, apartmány či studia mohou být vybrané z letovisek a středisek Kioni a Vathi - Ithaka.

Ithaca's Poem apartmánový dům

Ithaca's Poem apartmánový dům

Hotel Ithaca's Poem se nachází na okraji letoviska Vathi asi 2 km od oblázkové pláže. Nabízí krásný výhled na moře nebo hory. Dvoupodlažní bílá budova s modrými a zelenými okenicemi v řeckém stylu nabízí ubytování v moderních studiích nebo v apartmánech a mezonetech s kapacitou až šesti osob. Centrum města je vzdálené 200 m, zde najdete i nejbližší obchody a restaurace, přístav Piso Aetos leží 7 km od hotelu Ithaca's Poem. Doporučujeme milovníkům tradičního Řecka.

Argalios

Argalios od 9990,-

Penzion ARGALIOS se nachází v klidné části Kioni, 270 m od nábřeží. Ze všech studií je nádherný výhled na moře a okolní ostrovy (Lefkáda/ Meganissi). Pláž je vzdálena 220 m od penzionu. 

Forkis apartmánový dům

Forkis apartmánový dům

Renovovaný apartmánový dům Forkis leží na vyvýšeném místě na samém okraji letoviska Vathi, nabízí krásný panoramatický výhled na malebnou zátoku Dexa a přístav Forkynos. Oblázková pláž je vzdálená 300 m, najdete zde lehátka, snack bar a vše, co potřebujete k příjemnému pobytu na pláži. Centrum letoviska je vzdálené 1,5 km, přístav Piso Aetos 7 km. Doporučujeme všem klientům, kteří vyhledávají dovolenou na krásném a klidném místě.

Omirikon hotel

Omirikon hotel

Menší rodinný hotel Omirikon v tradičním stylu, který nabízí pokoje s výhledem na moře a přístav Vathi, se nachází u přístavu na okraji letoviska. Centrum letoviska je vzdálené pouhých 200 m, zde najdete nejbližší restaurace a obchůdky. Pláž je vzdálená 2 km, přístav Piso Aetos je vzdálen 7 km od Vathi. Hotel Omirikon nabízí tradiční Ithácké snídaně. Doporučujeme milovníkům řecké kuchyně a klidnějšího prostředí.

Albatros

Albatros od 9990,-

Penzion ALBATROS leží 250 m od nábřeží na místě s užasným výhledem na moře a celé letovisko Vathi. Studia Albatros pro 2–3 osoby jsou vybavena kuchyňským koutem, soc. zařízením, TV, klimatizací v ceně zájezdu, wi-fi připojením zdarma, trezorem a balkónem/terasou. Téměř z celého ubytování je výhled na moře.

Captain Giannis

Captain Giannis od 15392,-

V Captain Giannis budete bydlet přímo v srdci Odysseova ostrova, v přístavním městečku Vathi a hlavním centru ostrova. Nejbližší vstup do moře je jen 20 m od hotelu, kde je malinká oblázková pláž na konci nábřeží a další krásné pláže Ithaky najdete ve vzdálenosti od 400 m. K obchodům, tavernám a kavárnám to je podél nábřeží také asi 400 m. Není tu nouze o taverny s výborně připraveným jídlem a s hezkým posezením přímo u nábřeží. Transfer taxi z přístavu v Piso Aetos trvá asi 25 min.